Author Avatar

info

0

Share post:

Prócz masażu i wielu innych procedur relaksacyjnych, sonoterapia jest bardzo efektywną technologią medyczną dla organizmu ludzkiego. W tej technice dźwięki i ultradźwięki są używane do równoważenia wibracji ciała pacjenta.

Pragniesz dowiedzieć się znacznie więcej o jej profitach?

Czym jest sonoterapia?

W 1925 r. francuski fizyk Louis de Broglie przedstawił, że wszelkie detale wszechświata, w których ludzkie ciało jest cząstką, podlegają wibracji. W ten sposób ciało odpowiada na wszelkie drgania oraz pewne fale dźwiękowe. Następnie naukowcy i doktorowie przyuważyli właściwości dźwięku na zdrowie. W ten sposób zdali sobie kwestię, że brzmienia mają zdolność adiustowania przepływu krwi.

W rezultacie wiemy, że ciało wibruje z pewną częstotliwością. Po uderzeniu, na przykład, częstotliwość ta jest adiustowana oraz wywołuje zakłócenia. Zastosowanie odpowiedniej częstotliwości do tej części ciała ludzkiego, która doświadczyła ciosu, pozwala normować wibracje oraz odzyskać zdrowie to naturalnie dzięki kumulacji energii. Sonoterapia jest w szerokim zakresie wykorzystywana w leczeniu bólu stawów oraz mięśni. Ultradźwięki są przede wszystkim skuteczne w leczeniu kamieni nerkowych, co zapobiega interwencji chirurgicznej.

Na świecie jest kilka technik sonoterapii:

Terapia dźwiękiem Mannersa

Metoda oparta na wibracjach. Technika ta jest szeroko stosowana w Stanach Zjednoczonych oraz jest nadzwyczaj efektywna u pacjentów, zwłaszcza tych cierpiących na napięcie.

Metoda Thomatisa

Ta metoda używa muzykę oraz brzmienia jako środek uzdrawiania.

Metoda akustyczna

Ta metoda pochodzenia fińskiego użytkuje fale wytwarzane przez komputer, a potem transmituje je do ciała ludzkiego pacjenta za wsparciem głośników zintegrowanych w określonym fotelu. Ta ostatnia technologia o wiele zmniejsza napięcie mięśni. Można także stwierdzić, że procedura akustyczna pomaga obniżyć ciśnienie krwi pacjenta.

Dźwięk głosu jest także użytkowany przez co niektórych terapeutów. Chodzi o kierowanie dźwięków nadawanych w kierunku części ciała, którą należy leczyć. Z drugiej strony ważne jest wiedzieć, że sonoterapia w połączeniu z hipnozą ma prawo pozwolić palaczom na rzucenie palenia.

Zakopane, Jurata, Muszyna - sprawdź gdzie się zatrzymać